Sieć Tor wcale nie taka bezpieczna

14 listopada 2014, 07:30

Sieć Tor nie jest tak bezpieczna, jak miała być. Europejskie i amerykańskie organa ścigania przeprowadziły akcję „Onyomous”, w ramach której przejęły kontrolę nad 27 węzłami sieci Tor i zlikwidowały ponad 400 serwisów. Śledczy nie ujawnili, w jaki sposób ustalili lokalizację wspomnianych węzłów. Architektura sieci Tor powinna uniemożliwiać takie działania.



Zmanipulowane DNA pozwala na zaatakowanie komputera

16 sierpnia 2017, 09:57

Badacze z University of Washington udowodnili, że dzięki łatwo dostępnym narzędziom hakerzy mogą dołączyć szkodliwy kod do... zsyntetyzowanych łańcuchów DNA i dzięki temu przejąć kontrolę nad komputerem wykonującym analizę DNA. Szczegóły ataku zostaną zaprezentowane podczas przyszłotygodniowego 2017 USENIC Security Symposium.


Początek końca 1024-bitowych szyfrów

23 maja 2007, 11:05

Politechnika z Lozanny, Uniwersytet w Bonn i japońska firma NTT połączyły swoje komputery i dokonały faktoryzacji liczby 21039-1. To największa sfaktoryzowana dotychczas liczba. Proces obliczeniowy trwał 11 miesięcy.


Sposób na DEP

4 marca 2010, 12:13

Berend-Jan Wever z Google'a opublikował wyniki swoich badań, które pozwoliły mu stworzyć prototypowy kod omijający jedną z dwóch najważniejszych technik bezpieczeństwa w Windows. W latach 2006-2008 Wever pracował jako inżynier ds. bezpieczeństwa w Microsofcie.


FBI o rzekomym włamaniu do laptopa

5 września 2012, 09:15

FBI wydało oświadczenie w sprawie rzekomego włamania do laptopa jednego z agentów i kradzieży danych dotyczących użytkowników sprzętu Apple’a. Biuro zaprzeczyło, by takie zdarzenie miało miejsce.


Szklany samoniszczący się układ scalony

15 września 2015, 13:23

DARPA i Xerox zaprezentowały układ scalony, który ulega zniszczeniu na żądanie. Tego typu układy będą niezwykle przydatne tam, gdzie wymagany jest najwyższy stopień bezpieczeństwa danych


Przestępcy wykorzystują dziurę zero-day w Internet Explorerze

20 stycznia 2020, 14:03

Cyberprzestępcy wykorzystują nowo odkrytą dziurę zero-day w Internet Explorerze. Luka pozwala napastnikowi na korzystanie z systemu na prawach aktualnie zalogowanego użytkownika. Błąd występuje w IE 9, 10 i 11 w wersjach na Windows 7, 8.1, RT 8.1, 10, Server 2008, 2008 R2, Server 2012, 2016 i 2019.


Microsoft, Apple, Red Hat i Canonical na starcie

29 października 2008, 11:03

Jeff Jones, autor kontrowersyjnego raportu na temat bezpieczeństwa Internet Explorera i Firefoksa, postanowił porównać systemy operacyjne. Tym razem nie brał pod uwagę jedynie liczby luk, ale również, m.in. średni czas jaki upłynął od momentu ich publicznego ujawnienia do opublikowania łaty.


© Google

Google przeciwko rządowi USA

2 listopada 2010, 15:58

Google wystąpił do sądu przeciwko amerykańskiej administracji rządowej, gdyż firma została wykluczona z przetargu na dostarczenie aplikacji w chmurze. W pozwie czytamy, że Google'owskie Apps for Government nie mogły wziąć udziału w przetargu ogłoszonym przez Departament Spraw Wewnętrznych (DoI), którego celem było skonsolidowanie 13 platform w jednej chmurze i dostarczenie usług 88 000 osób.


Zielone światło dla OSIRIS-REx

11 kwietnia 2014, 10:11

Oficjalnie ogłoszono, że NASA będzie kontynuowała misję OSIRIS-REx (Origins Spectral Interpretation Resource Identification Security Regolith Explorer). Celem misji jest pobranie próbek z asteroidy i przywiezienie ich na Ziemię.


Zostań Patronem

Od 2006 roku popularyzujemy naukę. Chcemy się rozwijać i dostarczać naszym Czytelnikom jeszcze więcej atrakcyjnych treści wysokiej jakości. Dlatego postanowiliśmy poprosić o wsparcie. Zostań naszym Patronem i pomóż nam rozwijać KopalnięWiedzy.

Patronite

Patroni KopalniWiedzy