Sieć Tor wcale nie taka bezpieczna
14 listopada 2014, 07:30Sieć Tor nie jest tak bezpieczna, jak miała być. Europejskie i amerykańskie organa ścigania przeprowadziły akcję „Onyomous”, w ramach której przejęły kontrolę nad 27 węzłami sieci Tor i zlikwidowały ponad 400 serwisów. Śledczy nie ujawnili, w jaki sposób ustalili lokalizację wspomnianych węzłów. Architektura sieci Tor powinna uniemożliwiać takie działania.
Zmanipulowane DNA pozwala na zaatakowanie komputera
16 sierpnia 2017, 09:57Badacze z University of Washington udowodnili, że dzięki łatwo dostępnym narzędziom hakerzy mogą dołączyć szkodliwy kod do... zsyntetyzowanych łańcuchów DNA i dzięki temu przejąć kontrolę nad komputerem wykonującym analizę DNA. Szczegóły ataku zostaną zaprezentowane podczas przyszłotygodniowego 2017 USENIC Security Symposium.
Początek końca 1024-bitowych szyfrów
23 maja 2007, 11:05Politechnika z Lozanny, Uniwersytet w Bonn i japońska firma NTT połączyły swoje komputery i dokonały faktoryzacji liczby 21039-1. To największa sfaktoryzowana dotychczas liczba. Proces obliczeniowy trwał 11 miesięcy.
Sposób na DEP
4 marca 2010, 12:13Berend-Jan Wever z Google'a opublikował wyniki swoich badań, które pozwoliły mu stworzyć prototypowy kod omijający jedną z dwóch najważniejszych technik bezpieczeństwa w Windows. W latach 2006-2008 Wever pracował jako inżynier ds. bezpieczeństwa w Microsofcie.
FBI o rzekomym włamaniu do laptopa
5 września 2012, 09:15FBI wydało oświadczenie w sprawie rzekomego włamania do laptopa jednego z agentów i kradzieży danych dotyczących użytkowników sprzętu Apple’a. Biuro zaprzeczyło, by takie zdarzenie miało miejsce.
Szklany samoniszczący się układ scalony
15 września 2015, 13:23DARPA i Xerox zaprezentowały układ scalony, który ulega zniszczeniu na żądanie. Tego typu układy będą niezwykle przydatne tam, gdzie wymagany jest najwyższy stopień bezpieczeństwa danych
Przestępcy wykorzystują dziurę zero-day w Internet Explorerze
20 stycznia 2020, 14:03Cyberprzestępcy wykorzystują nowo odkrytą dziurę zero-day w Internet Explorerze. Luka pozwala napastnikowi na korzystanie z systemu na prawach aktualnie zalogowanego użytkownika. Błąd występuje w IE 9, 10 i 11 w wersjach na Windows 7, 8.1, RT 8.1, 10, Server 2008, 2008 R2, Server 2012, 2016 i 2019.
Microsoft, Apple, Red Hat i Canonical na starcie
29 października 2008, 11:03Jeff Jones, autor kontrowersyjnego raportu na temat bezpieczeństwa Internet Explorera i Firefoksa, postanowił porównać systemy operacyjne. Tym razem nie brał pod uwagę jedynie liczby luk, ale również, m.in. średni czas jaki upłynął od momentu ich publicznego ujawnienia do opublikowania łaty.
Google przeciwko rządowi USA
2 listopada 2010, 15:58Google wystąpił do sądu przeciwko amerykańskiej administracji rządowej, gdyż firma została wykluczona z przetargu na dostarczenie aplikacji w chmurze. W pozwie czytamy, że Google'owskie Apps for Government nie mogły wziąć udziału w przetargu ogłoszonym przez Departament Spraw Wewnętrznych (DoI), którego celem było skonsolidowanie 13 platform w jednej chmurze i dostarczenie usług 88 000 osób.
Zielone światło dla OSIRIS-REx
11 kwietnia 2014, 10:11Oficjalnie ogłoszono, że NASA będzie kontynuowała misję OSIRIS-REx (Origins Spectral Interpretation Resource Identification Security Regolith Explorer). Celem misji jest pobranie próbek z asteroidy i przywiezienie ich na Ziemię.

